Suunnistusta ja iltarastikauden suunnittelua lauantaina 24.2.

25.1.2024

Tervetuloa Keski-Karjalan iltarastien suunnittelutilaisuuteen Arppen koululle lauantaina 24.2.2024 klo 12 alkaen. Osoite: Koulutie 3 D, käynti ovesta D1, portaat toiseen kerrokseen ja ovesta heti vasemmalle. Luokka A201.

Tilaisuuden tavoitteena on houkutella iltarasteille lisää järjestäjiä sekä vaihtaa kuulumisia ja ajatuksia rastien pitämisestä. Samalla kuulemme seuran suunnistuskauden suunnitelmista pullakahveja nauttiessa.  

Iltarastikalenterin laadinta on vuosi vuodelta vaikeampaa, niinpä tulevalla suunnistuskaudella kokeilemme ratamestareiden palkitsemista:

  • Uusi ratamestari palkitaan 5 ilmaislipulla KeKaRan iltarasteille (vaikka osallistuisit vain toisen ratamestarin apuna). 
  • Jos järjestät kahdet suunnistukset (vaikka kaverin kanssa), saavat ratamestarit 3 ilmaislippua KeKaRan iltarasteille.
  • Kolmien rastien järjestämisestä 5 ilmaislippua.

Iltarastikauden 2024 alustavat suunnistuspäivät ovat nähtävillä seuran verkkosivuilla.  Kalenteria täydennetään ilmoittamisjärjestyksessä. Jos et pääse tilaisuuteen, niin voit ilmoittaa järjestämishalukkuutesi Juhalle 0445779177 tai vornanenj(at)gmail.com.

Tilaisuuden päätteeksi noin klo 14.00 suunnistusta Kiteen keskustassa. Lähtö ja maali Arppen koulun pihalla.