Iltarastikalenteri

Keski-Karjalan Rasti järjestää iltarasteja yleensä kaksi kertaa viikossa. Alla olevaan taulukkoon on listattu iltarastien päivämäärä, kartta, paikka sekä ratamestarit. Karttanimen yhteyteen on lisätty linkki kyseisen iltarastin tapahtumapaikalle.

Ratamestarit, ilmoittakaa muutokset Juhalle (vornanenj(at)gmail.com) mahdollisimman aikaisessa vaiheessa.

Iltarastit 2024
Pvm KarttaPaikkaKärriRatamestarit 
ma 6.5.Taajama/SortolampiKesälahti1Päivi Pennanen, Mirja Pirinen
ke 8.5.Vanha Puhos/Puhos Kitee2Hallitus
ma 13.5.RuppovaaraKitee1Auli ja Pasi Hirvonen, Tuuli Väkeväinen
ke 15.5.KankaanrinteetKitee2Mikko Kaartinen, Timo Könönen, Jaakko Björn
ma 20.5.Hutsi, suunnistuskauden avaustapahtumaKitee1Hallitus 
ke 22.5.KemieTohmajärvi2Arto Salminen, Markku Hämäläinen, Pekka Tuikkala
ma 27.5VatalaTohmajärvi2Arto Salminen, Heikki Pirhonen, Pekka Tuikkala
ke 29.5.Uusi-VärtsiläTohmajärvi1Sauli Tuomisto, Jorma Tapanen
ma 3.6.NivunkiKitee2Voitto Valtanen
ke 5.6.JaakonkangasKitee1Satu Kainulainen, Tiina Eskelinen, Ritva Pitkänen
ma 10.6.SärkijärviKitee2Heli Liukka
ke 12.6.PalojärviKitee1Emmi Kaalimaa, Elina Pellikka
ma 17.6.

Haapaluoso

 

Kitee2Lasse Uuksulainen, Aulis Tiainen ja Pauli Lehmussaari
ke 19.6.Puhos eteläKitee1Leinoset
ma 24.6.KapalampiRääkkylä2Juha Vornanen, Ari Hirvonen
ke 26.6.RuppovaaraKitee1Henna Hirvonen, Ville Liukku
ma 1.7.HaavikonlampiKesälahti2Päivi Pennanen, Mirja Pirinen
ke 3.7.MultalaRääkkylä1Satu Kainulainen, Anu Happonen
ma 8.7.TolosenmäkiKitee2Risto Möttönen, Pentti Vanhanen
ke 10.7.Uusi-VärtsiläTohmajärvi1Arto Salminen, Markku Hämäläinen, Pekka Tuikkala
ma 15.7.AnsoniemiKesälahti2Soini Vartiainen, Tommi Torni
ke 17.7.TolosenmäkiKitee1Oona Pirinen, Eevi Kaartinen
ma 22.7.HeinäjärviKitee1Oona Pirinen, Eevi Kaartinen
ke 24.7.KoivusiltaKitee1Oona Pirinen, (Eevi Kaartinen)
ma 29.7.NiinikumpuKitee1Oona Pirinen, (Eevi Kaartinen)
ke 31.7.JuurikkaKitee1Päivi ja Elli Pelkonen
ke 7.8.KoivikonkangasKitee2Tommi Torni, Juha Kilpeläinen
ke 14.8.HasoTohmajärvi1Sanna Kaartinen, Maija Tietäväinen
ke 21.8.HasoTohmajärvi1Sanna Kaartinen, Maija Tietäväinen
ke 28.8.KajooKitee2Lasse Uuksulainen, Esa Pirhonen
la 31.8.JoentausKitee1Petri Leskinen, Janne Lipponen
la 7.9.SärkijärviKitee2Jaana Kuittinen, Juha Hakulinen
la 14.9.KankaanrinteetKitee1Jouko Väistö, Jorma Tapanen
la 21.9.KorkeakangasKitee2Emmi ja Tapio Kaalimaa, Aulis Sinkkonen
pe 18.10Juurikan koulu, pimeäsuunnistusKitee2Päivi Pelkonen
la 19.10Juurikan koulu, suunistus  ja kauden päättäjäisetKitee2Päivi Pelkonen